Природа - HutsulBrew

Перейти к контенту

Главное меню:

Природа Гуцульщини обіймає найвищу й найбільш мальовничу частину українських Карпат. При чималій висоті лагідні форми гір, однак, не перешкоджають густому заселенню і хліборобству на значних висотах, тим більше, що, завдяки висуненню на південний схід і впливам чорноморського підсоння та великій масивності, температура літа тут вища від інших частин Карпат. Велике поширення полонин сприяє буйному розвиткові пастушого життя. Загалом, треба сказати, ґрунтовий покрив Гуцульщини у передгір'ях — дерново-підзолисті ґрунти, в самих Карпатах — бурі лісові, щебенюваті, гірсько-лучні, цебто глинисто-піщані.
Клімат Гуцульщини помірно континентальний з яскраво вираженою вертикальною зональністю. У передгір'ях зима малосніжна; літо тепле, весна дощова. В самих горах зима довша і сувора, а літо прохолодне. Опадів випадає 800-1100 на рік.
Дві треті частини Гуцульщини покриті лісами. Серед різних порід дерев переважають смерека, ялина, сосна, бук, явір, ясінь, береза.
Щодо тваринного світу, то на Гуцульщині зустрічаються 60 видів звірів: — олені, козулі, вовки, лисиці, рисі, ведмеді, видри, борсуки, зайці і т. д. А з птахів тут водяться глухарі, тетерева, рябчики, ворони, орли, дятелі та інші. В річках Гуцульщини водяться: форелі, харіуси, потруги, яких не буває в різних частинах України, бо там інші річки.
Назад к содержимому | Назад к главному меню